Marselis Distrikt

Marselis Distrikt

KFUM-Spejderne i Aarhus

KONTAKT OS


Generel info: info@marselisdistrikt.dk

Vil du være leder: blivleder@marselisdistrikt.dk

Vil du være spejder: blivspejder@marselisdistrikt.dk

 

 

 

Distriktschef: Christian Schoumburg-Müller: (distriktschef@marselisdistrikt.dk)

Distriktsassistent: Johannes Damsgaard-Bruhn (johannes@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Morten Holm-Nielsen (morten@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Klaus Junget (klaus@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Andreas Niebuhr (andreas@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Victor Dam Svensson (victor@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Jan Konrad (jan@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem (DTU): Jacquelin Bjerre (jacqueline@marselisdistrikt.dk)

 

Kasserer: Ole Vang (kasserer@marselisdistrikt.dk)

 

Ønskes der ændringer til hjemmesiden, kontakt Casper Lastein (casper@marselisdistrikt.dk)

Du kan også benytte nedenstående kontaktformular

 

 

Kommentarer
  1. Flemming says:

    Hej!

    Hvornår har i loppemarked?

    mvh, Flemming

    23. juni 2017 kl. 11:33
    • lystrupgruppe says:

      Hej Flemming

      Distriktet holder ikke loppemarked. Det er der nogle af grupperne, der gør.

      Mvh johannes

      7. september 2017 kl. 23:13

Skriv et svar