Marselis Distrikt

Marselis Distrikt

KFUM-Spejderne i Aarhus

KONTAKT OS


Generel info: info@marselisdistrikt.dk

Vil du være leder: blivleder@marselisdistrikt.dk

Vil du være spejder: blivspejder@marselisdistrikt.dk

Distriktschef (DTC): Johannes Damsgaard-Bruhn (distriktschef@marselisdistrikt.dk)

Distriktsassistent (DTA): Jan Konrad (jan@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem (DTU): Andreas Niebuhr (andreas@marselisdistrikt.dk) og Stig Thomsen (stig@marselisdistrikt.dk)

Kasserer (DTK): Ole Vang (kasserer@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Helle Birkmose (helle@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Louise Hørup (louise@marselisdistrikt.dk)

Distriktstabsmedlem: Nikolaj Munch (nikolaj@marselisdistrikt.dk)

Repræsentant i Århus Maritim Centers bestyrelse: Niels Moeslund (niels@marselisdistrikt.dk)

Repræsentant i Moselund Spejdercenters bestyrelse: Morten Holm-Nielsen (morten@marselisdistrikt.dk)

 

Orlog fra staben: Jacquelin Bjerre (jacqueline@marselisdistrikt.dk)

Ønskes der ændringer til hjemmesiden, kontakt os på info@marselisdistrikt.dk

Du kan også benytte nedenstående kontaktformular

 

 

Kommentarer
  1. Flemming says:

    Hej!

    Hvornår har i loppemarked?

    mvh, Flemming

    23. juni 2017 kl. 11:33
    • lystrupgruppe says:

      Hej Flemming

      Distriktet holder ikke loppemarked. Det er der nogle af grupperne, der gør.

      Mvh johannes

      7. september 2017 kl. 23:13

Skriv et svar